Подія відбулася
📅 9 грудня 2024 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оголосили про завершення досудового розслідування у справі голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка. Посадовця підозрюють у незаконному збагаченні на понад 72 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.
🔍 Справу було відкрито у березні 2024 року після журналістського розслідування проєкту «Схеми» (Радіо Свобода). У серпні Кириленку оголосили підозру за збагачення на 56,2 млн грн. Після уточнень загальна сума зросла до 72,8 млн грн.
📑 За даними САП і НАБУ:
частина активів була придбана за заниженими цінами;
у деклараціях за 2020–2023 роки не вказано майно, набуте в цей період;
законні доходи родини не дозволяли здійснити такі покупки.
🏠 Йдеться про 21 об’єкт нерухомості і автомобіль BMW X3, зокрема:
сім квартир у Києві та Ужгороді (понад 680 м²),
будинок під Києвом (220 м²) і дві земельні ділянки,
офісні приміщення у столиці (понад 190 м²),
машино-місця, гаражі, елітні автівки.
⚖️ На даному етапі сторона захисту має ознайомитися з матеріалами справи, після чого обвинувальний акт передадуть до Вищого антикорупційного суду.
📅 Раніше, 28 серпня, ВАКС не задовольнив клопотання про арешт і обрав запобіжний захід у вигляді застави 30 млн грн, носіння електронного браслета та обмежень щодо спілкування зі свідками. Апеляційна палата залишила це рішення в силі.
📄 У декларації Кириленка відсутня інформація про майно, яким користується його родина: 4-кімнатна квартира у Києві та автомобіль BMW X3. Власниками оформленого майна є родичі дружини. За словами самого Кириленка, джерелом коштів є продаж акцій заводу «Стирол» у 1990-х роках, проте журналісти не знайшли документальних підтверджень цьому.
Новину додано